• Karma dla starszych psów – zdrowa dieta dla psiego seniora

  • Parametry

Z wiekiem zmienia się zapotrzebowanie kaloryczne psów. Niegdyś aktywny czworonóg, teraz wybiera odpoczynek na kanapie. Być może nie chce już jeść karmy, która jeszcze niedawno była jego ulubioną. W tym przypadku właściciel musi wykazać się dużą elastycznością i zrozumieniem. Każdy miłośnik psów zainteresuje się żywieniem starszych czworonogów i na tej podstawie dobierze odpowiednią dietę. Oczywiście może postawić na domowe jedzenie, które sam będzie przygotowywał swojemu ulubieńcowi. Jednak nawet karmienie dorosłych zwierząt może być wyjątkowo trudne, a co dopiero mówić o psim seniorze. Warto więc wybrać jedną ze specjalnych karm dla starszych psów. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele tego typu produktów. Mimo to przed zakupem koniecznie trzeba sprawdzić skład wybranej karmy. Powinna ona zawierać witaminy z grupy B, A, E i K. Dzięki temu wesprze wzrok, jak również stan skóry i sierści. Bardzo ważne w diecie psiego seniora są też tłuszcze, w których to rozpuszczają się witaminy. Karma dla starych psów musi dostarczać odpowiednie ilości białka, węglowodanów oraz aminokwasów i minerałów.

Jaka karma dla starszego psa będzie najlepsza?

W diecie psiego seniora istotną rolę może odegrać sucha karma dla starszych psów (oczywiście pod warunkiem, że czworonóg nie ma problemu z gryzieniem). Karma dla starszego psa pozytywnie wpłynie na jego witalność, jeśli będzie zawierać naturalne składniki. Produkty wolne od konserwantów i sztucznych barwników są najlepsze, ponieważ nie narażają delikatnego przewodu pokarmowego na podrażnienia. Dobrze sprawdzą się karmy hipoalergiczne, które nie zawierają popularnych alergenów.

U nas kupisz także karmę dla psa po kastracji.

Sucha karma dla starszych psów - sprawdź ofertę STAKE

W STAKE dostępna jest lekkostrawna karma dla psów starszych, która zawiera glukozaminę i siarczan chondroityny, czyli składniki pozytywnie wpływające na stawy. Karma wspomaga prawidłowe funkcjonowanie chrząstki stawowej, poprawia perystaltykę jelit oraz zapobiega nadwadze. Dzięki zbilansowanej diecie Twój pupil pozostanie dłużej w dobrym zdrowiu. Pamiętaj tylko, by skonsultować wybrany sposób żywienia z weterynarzem.