• Hipoalergiczna karma dla psa – czym różni się od standardowej?

  • Parametry

Alergie pokarmowe to problem dotykający nie tylko ludzi, ale też zwierzęta. Pies może cierpieć z powodu dodawanych do karm barwników, konserwantów czy zbóż. Z reguły alergia objawia się niestrawnością, ale może też przyjąć formę wysypki skórnej. Warto więc podawać psu jedzenie wolne od alergenów. Niektórzy właściciele samodzielnie przygotowują posiłki swoim pupilom, jednak jest do dosyć czasochłonne, a powstała karma nie zawsze smakuje czworonogom. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zakup specjalnej karmy dla psa alergika. Czym taki pokarm różni się od tradycyjnego? Przede wszystkim naturalnym składem. Karma dla psa hipoalergiczna nie zawiera polepszaczy, sztucznych barwników oraz potencjalnych alergenów. Dzięki temu jest doskonała dla zwierząt z problemami trawiennymi. Zazwyczaj odznacza się dużą ilością mięsa, więc psy zjadają ją ze smakiem.

Sprawdź także suchą karmę dla szczeniąt w ofercie naszego sklepu.

Karma dla psa alergika – czego unikać?

Najlepsza karma hypoalergiczna dla psa nie zawiera podstawowych alergenów, na które najczęściej uczuleni są nasi czworonożni przyjaciele. Są to jaja kurze, produkty mleczne, pszenica czy wołowina. W STAKE dostępna jest karma antyalergiczna dla psa, która bazuje na łososiu, jagnięcinie lub kaczce. To składniki bogate w białko, a przy tym delikatne dla psiego układu pokarmowego. Znajdziesz też karmy z kurczakiem, które są dobre dla psów z alergią, ponieważ zawierają tylko jedno źródło białka, dzięki czemu można je podawać pupilom z nadwrażliwością przewodu pokarmowego. Karma dla psa alergika będzie bazować na wysokiej jakości mięsie, a także dostarczy czworonogowi niezbędnych witamin i kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Pozwoli to zadbać o zdrowie pupila, a przy tym zapewni mu gęstą i lśniącą sierść. Hypoalergiczna karma dla psa jest dobrym wyborem nie tylko dla psów z alergią. Śmiało można podawać ją także psim niejadkom.
Przed wyborem karmy warto dokładnie przeczytać skład i sprawdzić, czy na pewno nie zawiera żadnych składników, na które pies ma uczulenie. W razie wątpliwości można też skonsultować się z weterynarzem.