• Karma dla kota grain free – dlaczego warto ją wybrać?

  • Parametry

Nie ma wątpliwości, że każdy właściciel kota chce dla swojego pupila jak najlepiej. Jednak troska o zwierzę nie ogranicza się tylko do zapewnienia mu dostępu do wody i jedzenia. Pożywienie dla kotów powinno przede wszystkim być dobre dla ich zdrowia. Kochający właściciele często dyskutują na temat karm grain free, czyli bezzbożowych. Zastanawiają się, czy to tylko trend, czy może faktycznie warto wykluczyć z diety kociaka wszelkie zboża. Czas rozwiać wszelkie wątpliwości!

Koty to mięsożercy. Ich żołądki przystosowane są do trawienia mięsa, czego nie można powiedzieć o wszystkich zbożach. Mimo to w kociej diecie muszą znaleźć się nie tylko białka, ale też węglowodany. Posiłki powinny być odpowiednio zbilansowane. Niestety mruczki nie zawsze dobrze reagują na zawarty w większości zbóż gluten. Może on powodować dolegliwości układu pokarmowego czy reakcję alergiczną. Karma dla kota grain free jest bezzbożowa, dlatego nie zagraża delikatnym kocim żołądkom. Zawiera za to duże ilości mięsa, które najbardziej smakuje mruczkom. Czy to oznacza, że nie dostarcza żadnych węglowodanów? Wręcz przeciwnie! Karma dla kota grain free często zawiera ryż, który mimo iż należy do zbóż, nie zawiera glutenu i jest lekkostrawny.

Jak karma dla kota grain free wpłynie na zdrowie Twojego mruczka?

Karma dla kota grain free to doskonała alternatywa dla mruczków z alergią na gluten. Chroni je przed podrażnieniami skóry, dolegliwościami trawiennymi oraz wypadaniem sierści. A co jeśli Twój kot lubi karmy ze zbożami zawierającymi gluten? Nawet jeśli zdają się one mu smakować, mogą prowadzić do otyłości i problemów z uzębieniem. Dlaczego w takim razie w popularnych karmach znajdują się zboża? Ponieważ to tani wypełniacz. Jednak, jeśli chodzi o zdrowie kota, zdecydowanie lepiej kierować się jakością, nie ceną.

Polecamy również karmę dla kotów sterylizowanych.

Karma dla kota grain free, którą znajdziesz w STAKE, dostarcza futrzakom składników niezbędnych do życia i prawidłowego funkcjonowania. Nie tylko jest pozbawiona zbóż zawierających gluten, ale również zawiera cenne witaminy i aminokwasy wspierające koci organizm. Wybierz jeden z dostępnych wariantów, by zadbać o zdrowie swojego pupila!